Powiększanie piersi solą fizjologiczną

Duży i jędrny biust to marzenie wielu kobiet, jednak nie każda może uznać biust za swoją zaletę. Medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kobiet i proponuje wiele rozwiązań dotyczących powiększania piersi. Część z dostępnych metod jest mało inwazyjna i nie wymaga użycia skalpela. Zabieg powiększania piersi, mimo że budzi wiele kontrowersji jest jednym z najczęściej wybieranych zabiegów przez kobiety. Czasem na zabieg decydują się pacjentki z nierównymi lub zdeformowanymi piersiami.


Bezoperacyjne powiększanie piersi

Zabieg powiększania biustu jest bardzo popularny na świecie zabieg. W Polsce dopiero od kilkunastu lat jest popularny, a wraz z biegiem lat zyskuje coraz większe grono zwolenników. Coraz więcej osób stać na dokonanie takiego zabiegu. Media także mają duży wpływ na kreowanie chęci powiększenia piersi, ponieważ ukazują często ideał kobiecego ciała. Zwiększenie popularności zabiegu powiększenia piersi wynikać może także z unowocześnienia jego przebiegu i wynalezienia mniej inwazyjnych metod. Tradycyjny zabieg wymaga użycia skalpela, dokonania narkozy i wiąże się z dość długą rekonwalescencją. Trendy w medycynie estetycznej zmierzają do naturalnych i mniej inwazyjnych metod powiększania piersi. Nie istnieje taki zabieg powiększania piersi, który byłby w 100% naturalny. Zabiegu można jednak dokonać w mniej inwazyjny sposób, a medycyna oferuje kilka metod jego dokonania.

Zabieg powiększenia piersi solą fizjologiczną

Nie każda kobieta chce lub może poddać się inwazyjnemu zabiegowi wszczepienia implantów. Niektóre kobiety chcą powiększyć biust o jeden lub dwa rozmiary, a tego można dokonać dzięki użyciu soli fizjologicznej. Zabieg ten będzie wpływał nie tylko na rozmiar piersi, ale także na ich ukształtowanie. Preparat, za pomocą którego dokonuje się zabiegu w 98% składa się z soli fizjologicznej, a składnikiem uzupełniającym jest poliamid, który nadaje preparatowi odpowiednią objętość. Substancja ma postać gęstego żelu, który wstrzykiwany jest w miękką tkankę piersi za pomocą igły lub kaniuli. Sól fizjologiczna jest obojętna dla ludzkiego organizmu, po jakimś czasie się wchłania oraz nie powoduje reakcji alergicznych. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, które nie powoduje znacznych skutków ubocznych u pacjentki i zmniejsza ryzyko powikłań. Lekarz, który dokonuje zabiegu rozmasowuje wstrzykiwany preparat i nadaje piersiom odpowiedni kształt. Powiększanie piersi tą metodą trwa mniej więcej 1,5 godziny. Kilka dni po zabiegu piersi mogą posiadać obrzęk, który jest naturalną reakcją organizmu. Po około tygodniu od dokonania zabiegu widoczny będzie ostateczny efekt.

Efekt powiększania piersi

Zazwyczaj zabieg jest tańszy niż wszczepienie implantów, a przede wszystkim jest dużo mniej inwazyjny. Świetnie sprawdzi się w przypadku kobiet, które chcą o jeden lub dwa rozmiary powiększyć piersi, lub je ukształtować. Jest to dość nowa metoda, dlatego też nie przeprowadzono dokładnych badań, które ukazałyby jej długotrwałe skutki. Wiele osób ma wątpliwości, czy wstrzykiwany żel nie powoduje skutków ubocznych dla organizmu. Przed poddaniem się zabiegowi pacjentka musi przemyśleć wszystkie za i przeciw. Po zabiegu pacjentka może udać się do domu, a co codziennych aktywności powrócić już dzień później. Stosując sól fizjologiczną, możemy powiększyć pierś o 150 ml, w razie potrzeby zabieg można powtórzyć po upływie 3 miesięcy. Ostateczne efekty powiększenia piersi można zauważyć po 7 dniach od zabiegu, a utrzymywać się będą przez około 5 lat. Piersi staną się większe, jędrne i bardziej kształtne. Efekt będzie bardzo naturalny i nie powstanie blizna jak po tradycyjnym wszczepieniu implantu.

Dla kogo zabieg powiększania piersi solą fizjologiczną?

Zabieg ten skierowany jest do kobiet, które niezadowolone są ze swojego biustu, a chcą dokonać zmian w sposób mało inwazyjny. Zabieg ten pozwoli zmienić kształt piersi lub wyeliminować różnice pomiędzy nimi. Jest to dobra alternatywa dla tradycyjnego zabiegu powiększania piersi, która pozwoli uzyskać bardzo naturalny efekt. Zabiegu tego nie można jednak dokonać u każdej pacjentki. Lekarz, który będzie dokonywał konsultacji musi zweryfikować ogólny stan zdrowia pacjentki i zlecić wykonanie podstawowych badań. Zabieg powiększania piersi solą fizjologiczną nie będzie możliwy do wykonania u pacjentek z problemem nowotworowym. Również stany zapalne skóry lub infekcje wykluczą zabieg. Lekarz powinien też skierować pacjentkę na badania krzepliwości krwi, ponieważ nieprawidłowa krzepliwość również będzie przeciwwskazaniem do zabiegu. Zebranie obszernego wywiadu na temat przebytych już chorób i zabiegów to podstawa przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w organizmie.

Rate this post

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.