Powiększanie biustu tłuszczem

powiększanie biustu tłuszczem

Powiększanie biustu tłuszczem jest metodą przeznaczoną dla kobiet, które nie chcą się poddać zabiegowi chirurgicznego powiększenia biustu lub nie kwalifikują się do powiększenia biustu za pomocą spreparowanego żelu zawierającego kwas hialuronowy, bądź sól fizjologiczną.

Powiększanie biustu własnym tłuszczem

Niniejszy zabieg nazywany jest wymiennie Lipofilling, znany jako lipomodeling piersi bądź metoda ta nazywana jest Beali, znany jako Breast Augmentation by Lipotransfer.

Główną zaletą jaką należy wskazać w tej metodzie powiększania biustu jest fakt, iż podczas zabiegu wykorzystywany jest materiał w pełni naturalny, dzięki czemu ryzyko powikłań alergicznych jest równy zeru.

Sam proces powiększania biustu tłuszczem można podzielić na dwa etapy. Pierwszym etapem jest liposukcja, czyli pobranie tkanki tłuszczowej z ciała pacjentki. Zazwyczaj tkanka tłuszczowa pobierana jest z okolic ud, pośladków, fałd brzucha oraz bioder. Jednakże zanim tkanka tłuszczowa zostanie pobrana w miejsca poboru tkanki wstrzykuje się roztwór soli fizjologicznej, lidokaliny oraz adrenaliny dzięki czemu tkanka tłuszczowa ulega zmiękczeniu, a naczynia krwionośne obkurczą się. Następnie wykonywane są nacięcia, przez które zostanie pobrany tłuszcz. Pobrany tłuszcz zostaje poddany specjalnej obróbce poprzez wirowanie i dekantację co pozwoli odseparować wodę i obumarłe komórki od komórek macierzystych i pełnowartościowych komórek tłuszczowych. Dzięki obecności żywych komórek macierzystych, tkanka szybciej się regeneruje, a stan skóry jest lepszy.

W tym momencie należy wskazać drugi etap zabiegu, czyli etap właściwy, w którym dochodzi do przeszczepienia tkanki tłuszczowej do biustu. Specjalnie obrobiony tłuszcz zostaje wprowadzony przez wenflony pomiędzy skórę, a gruczoł piersiowy, jak i w okolice mięśnia piersiowego i wokół piersi. Podkreślić należy również fakt, iż niniejszy zabieg wykonywany jest jednego dnia oraz podawane jest znieczulenie ogólne.

Efekty po zabiegu

Biust po wykonanym zabiegu jest większy oraz bardziej jędrny, a sam w sobie biust wygląda naturalnie. Niniejsza metoda wykorzystywana jest nie tylko do powiększania biustu, ale również do wymodelowania biustu w przypadku asymetrii piersi. Jedną z zalet wykonania zabiegu powiększania biustu własnym tłuszczem jest to, że w miejscach, gdzie został pobrany tłuszcz uzyskamy efekt wyszczuplenia.

Materiał może zostać pobrany z jednego najbardziej problematycznego dla nas miejsca, jak również może zostać pobrany z kilku miejsc co pozwoli odchudzić ciało kompleksowo. Należy jednak pamiętać, że przeszczepiony tłuszcz w 25% zostanie wchłonięty do organizmu, a pozostała część powinna zostać na swoim miejscu już na stałe. Ze względy na minimalną wchłanialność przeszczepionego tłuszczu zaleca się uzupełnienie tłuszczu po okresie około 6 miesięcy, aby efekt był w pełni widoczny.

Źródło zdjęć: Instagram – zdjęcia dodawane losowo za pośrednictwem Instagram Gallery

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.