Powiększanie biustu skutki dla zdrowia

powiekszanie biustu skutki dla zdrowia

Z roku na rok zwiększa się liczba osób, które decydują się na operację piersi – chcemy gonić za obecną modą, chcemy być trendy. Media wciąż powtarzają, że kobiecość to zgrabne uda i duże piersi. Wiele kobiet ma kompleksy na tej płaszczyźnie i chce coś zmienić. Operacja powiększenia piersi oczywiście bardzo wiele zmienia – kobieta może poczuć się lepiej. Jest pewniejsza siebie i odważniejsza. Warto jednak zaznaczyć, że operacja powiększenia piersi wiąże się z większymi lub mniejszymi, z bardziej lub mniej inwazyjnymi skutkami dla zdrowia. Zapraszamy do lektury artykułu, gdzie postaramy się omówić skutki zdrowotne takiej ingerencji w kobiecy organizm.

Wypadnięcie, wyparcie implantu

Skóra w miejscu operowanym jest cały czas w pewnego rodzaju napięciu. Jeśli na skórze pacjentki są między innymi blizny powstałe po usuwaniu komórek nowotworowych może dojść do przesunięcia się implantu. Skóra jest wtedy osłabiona i nie unosi ona ciężaru implantu. Implant może wypaść również na skutek przebywania w nienaturalnych warunkach atmosferycznych – zdarza się to jednak niezwykle rzadko.

implant piersi

Seroma

Czym jest seroma? Seroma jest to płyn, który może pojawić się w operowanej piersi bardzo krótko po operacji. Pojawienie się płynu w piersi wiąże się oczywiście z bólem i pewnego rodzaju brakiem komfortu dla pacjenta. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zbyt wczesny powrót do aktywności fizycznej i sportowej pacjentek. Organizm, skóra, operowana pierś nie jest jeszcze w takim stanie, w jakim być powinna i aktywność sportowa nie jest wskazana. Lekarze i wszyscy specjaliści od medycyny estetycznej podkreślają, że pacjentka po wykonanym zabiegu musi odpocząć. Warto o tym pamiętać i nie obciążać organizmu po wykonanym zabiegu.

Krwiak wokół implantu

Hemotom – krwiak wokół implantu to bardzo częste powikłanie pooperacyjne. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest zazwyczaj nieprawidłowe krzepnięcie krwi oraz nie dbanie o siebie po zabiegu. Bardzo ważne jest, aby pacjentka po wykonanej operacji miała zapewniony odpoczynek i spokój – jest to kwestia priorytetowa. Tylko wtedy może dojść do siebie w bardzo krótkim czasie. Stres, nerwy mogą spowodować powstawanie krwiaków i komplikacje pooperacyjne.

Przesiąkanie implantu

Producenci implantów, których używa się podczas polskich operacji zapewniają, że okres bezpiecznego użytkowania implantu to 10-15 lat. W każdej chwili jednak istnieje przede wszystkim ryzyko, że implant się przesunie lub pierś nagle zmieni kształt. Taki stan rzeczy może powodować bardzo poważne problemy – w tym między innymi ból piersi, gromadzenie się płynu w niej lub inne niepokojące zmiany.

Problem z asymetrią piersi

Operowana pierś, tak jak już zresztą było napisane powyżej może ulec zniekształceniu – może nagle zrobić się obwisła. Wtedy niestety może pojawić się problem z implantem, może już on wtedy nie do końca pasować do kształtu piersi.

asymetria piersi

Sfałdowanie się implantu

Sfałdowanie implantu może powodować duży ból i dyskomfort. Narastające fałdy mogą być namacalne. Problem dotyczy przede wszystkim kobiet z bardzo cienką skórą.

Podsumowanie

Operacje piersi są już coraz bardziej bezpieczne. Lekarze dbają, aby zapewnić swoim pacjentkom prawdziwy komfort i bezpieczeństwo. To, czy pacjenta będzie się dobrze czuła po zabiegu często zależy od niej samej – jest to wbrew pozorom poważna ingerencja w organizm. Z tego też powodu powodu każda kobieta po wykonanym zabiegu musi przede wszystkim odpoczywać – unikać gwałtownych ruchów, wytężonej aktywności fizycznej i dużo spać. Jeśli będziemy przestrzegać zaleceń lekarza powikłania pooperacyjne i negatywne skutki zdrowotne powiększenia piersi mogą się nie pojawić.

Źródło zdjęć: Instagram – zdjęcia dodawane losowo za pośrednictwem Instagram Gallery

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.