Operacje plastyczne w Polsce – jak to się zaczęło?

operacje plastyczne w polsce

Z roku na rok operacji plastycznych wykonuje się coraz więcej. Jeszcze niedawno statystyki wykonywania tego typu zabiegów były niskie. Mało kto decydował się na taki krok. Mało też się o tym mówiło – dzisiaj operacje plastyczne to codzienność i nikogo to nie dziwi. Jak to się zaczęło? Kiedy w Polsce zaczęto wykonywać pierwsze operacje plastyczne? Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Pierwsze informacje dotyczące medycyny estetycznej pojawiły się w XX wieku. Owszem, nie było wtedy takiej terminologii jak obecnie. Dzisiaj medycyna estetyczna to ogromna dziedzina wiedzy. Poszerza się z każdym rokiem. Zwiększa się liczba specjalistów, którzy działają w tym zakresie – coraz więcej jest również profesjonalnych klinik, gdzie możemy wykonać zabieg i wiemy, że będzie nam zapewniona kompleksowa opieka medyczna, a przecież to jest bardzo ważne.

Wracając jednak do samej historii. Prekursorem operacji plastycznych i chirurgii plastycznej był nie kto inny jak tylko Stanisław Michałek-Grodzki – to on w Polanicy Zdrój i szpiralu św. Antoniego otworzył specjalny oddział, na którym pomagał wszystkim osobom ze wrodzonymi zniekształceniami ciała. Pacjentów nie brakowało, Był to naprawdę niesamowity przełom w medycynie, niezwykły krok do przodu. Po śmierci tego specjalisty dalsze działania prowadzące do rozwoju medycyny estetycznej w Polsce inicjował asystent Stanisława Michałka-Grodzickiego Michał Krauss – stał się on prawdziwym nestorem chirurgii estetycznej w naszym kraju. Otworzył specjalny szpital i wciąż prowadził szereg specjalnych i bardzo zaangażowanych tematycznych analiz. Rozwój medycyny estetycznej trwa tak naprawdę do dziś.

Zmiany wymagające operacji plastycznej

Dzisiaj operację plastyczną możemy wykonać nie tylko po trudnym wypadku, który zniekształca nasze ciało, ale również po to, aby po prostu poprawić sobie samopoczucie. W jakim przypadku kiedyś przede wszystkim wykonywało się takie zabiegi:

  • wrodzone zniekształcenia ciała;
  • zniekształcenia wynikające z przebytej choroby lub po przeżytym nieszczęśliwym wypadku;
  • zniekształcenia pooperacyjne.

Bez względu na to jaki będzie powód operacji warto wybrać klinikę naprawdę godną zaufania. W dobrych rękach możemy czuć się bezpiecznie.

Źródło zdjęć: Instagram – zdjęcia dodawane losowo za pośrednictwem Instagram Gallery

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.