Operacja powiększania biustu jak się do niej przygotować?

przygotowanie do operacji

Operacja powiększania biustu, kiedyś temat tabu – dzisiaj operacja, na którą decyduje się coraz więcej kobiet. Przyczyny są różne. Zazwyczaj kobiety decydują się na ten krok, ponieważ źle się czują w swoim ciele, chcą coś zmienić. Wiedzą one, że po takiej właśnie operacji poczują się lepiej. Będą czuły się bardziej atrakcyjne – operacja może im dodać więcej pewności siebie. Może sprawić, że będą bardziej odważne i pewne siebie. Niestety, operacja powiększenia biustu jest poważnym zabiegiem, jest to ingerencja w organizm. Z tego też powodu bardzo ważne jest odpowiednie, dobre przygotowanie do tego typu operacji. Jak to zrobić? O czym koniecznie trzeba pamiętać? Czego nie można pominąć?

Uzyskaj wszystkie niezbędne informacje – zrób kompleksowy research

Wiedza to siła. Wiedza to pewność, że nic nas nie zaskoczy. Przed zabiegiem warto zrobić reaserch. Przede wszystkim warto sprawdzać informacje o najlepszych placówkach, które wykonują operacje powiększenia piersi. Istotne jest też uzyskanie informacji skutków ubocznych związanych z tego rodzaju ingerencją w nasz organizm. Kobieta musi wiedzieć jak zachować się po operacji, jakie mogą wystąpić powikłania i przede wszystkim jak tych powikłań możemy uniknąć. Mamy prawo o wszystko co nas nurtuje pytać lekarza – przydatny może też okazać się oczywiście Internet. Na forach dyskusyjnych i blogach kobiety dzielą się swoimi doświadczeniami, opisują swoje przeżycia, wrażenia, motywują i dodają otuchy innym kobietom. Jest to bardzo ważne.

Zadbaj o wypoczynek w okresie okołooperacyjnym

Wiedza to pierwsza rzecz, o którą musimy zadbać. Wiedza musi być poparta konkretnym działaniem. Implanty, które są wszczepiane podczas powiększania biustu są bardzo delikatne – musi minąć trochę czasu, aby implant się odpowiednio umiejscowił i dopasował do ciała. Z tego względu po operacji trzeba koniecznie zachować należytą ostrożność: odradza się przede wszystkim wykonywania gwałtownych ruchów, nie jest wskazana także wzmożona aktywność fizyczna, wyczerpujący sport, osłabiający organizm. Jest to naprawdę bardzo istotne – jeśli pacjentka nie będzie przestrzegać pooperacyjnych zaleceń lekarza może to się skończyć bardzo poważnymi powikłaniami w tym między innymi: wypadnięciem lub przemiejscowieniem asię wszczepionego implantu lub niepokojącym krwawieniem.

Warto zapamiętać

Odpowiednie przygotowanie przed operacją powiększenia biustu to podstawa. Warto przede wszystkim zatroszczyć się o komfort i spokój po operacji, organizm musi dojść do siebie, rany muszą się zagoić. Dobrze jest też jeśli pacjentka jest świadoma wszelkiego rodzaju zagrożeń zdrowotnych związanych z tym zabiegiem.

Źródło zdjęć: Instagram – zdjęcia dodawane losowo za pośrednictwem Instagram Gallery

4.5/5 - (2 votes)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.