Operacja piersi – co trzeba wiedzieć przed podjęciem decyzji?

Coraz więcej kobiet korzysta z zabiegów medycyny estetycznej i wizyt u różnego rodzaju stylistów i kosmetyczek. Współczesne kobiety chcą poprawiać swoją urodę i ją podkreślać. Dzięki dokonaniom współczesnej medycyny estetycznej kobiety mogą zmienić niedoskonałości w swoim wyglądzie.


Operacje plastyczne

Operacje piersi znajdują się współcześnie na szczycie listy zabiegów chirurgii plastycznej. Decyzja o dokonaniu zabiegu nie powinna być podjęta lekkomyślnie, należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Popularność tego zabiegu spowodowana jest przyczynami estetycznymi i chęcią poprawy swojego wyglądu. Kobieta przed podjęciem decyzji powinna odbyć szereg konsultacji, który będzie w stanie ocenić stan jej zdrowia i zweryfikować możliwość realizacji oczekiwań. Specjalista w zależności od oczekiwań i stanu zdrowia pacjentki wybierze odpowiednią metodę powiększenia piersi. Podjęcie decyzji ściśle związane jest z przyczyną poddania się zabiegowi. Kobieta musi rozważyć wszystkie plusy i minusy tego zabiegu, wziąć pod uwagę jego koszt i ból z nim związany. Niektóre kobiety decydują się na zabieg zmniejszenia piersi, ponieważ utrudniają one ich codzienne funkcjonowanie. Zabiegi i operacje medycyny estetycznej pozwolą na nowo odkryć siebie i pozbyć się swoich defektów.

Świadome podjęcie decyzji

Przed zabiegiem warto rozważyć, co możemy zyskać, a jakie ryzyko niesie jego dokonanie. Rezultat zabiegu powiększenia piersi może być trochę odmienny od tego, który został wymarzony. Zabieg to także dość spora ilość bólu, który należy wytrzymać. Po zabiegu należy poddać się niezbyt krótkiej rekonwalescencji i np. nosić specjalne uciskowe ubranie. Istotna kwestia to także blizna, która pozostanie po chirurgicznej interwencji. Zabiegu dokonuje się przy znieczuleniu ogólnym, co doprowadzić może do powikłań pooperacyjnych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji należy zadać sobie pytanie, czy na pewno nie jest to chwilowa niechęć do własnego ciała lub chwilowa nie akceptacja. Trendy kreowane przez gazety i telewizję również mogą spowodować chęć powiększenia piersi. Pacjentka musi być w pełni świadoma możliwych zagrożeń wynikających z zabiegu. Bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem, który opowie pacjentce o zagrożeniach.

Konsultacja z odpowiednim specjalistą

Istotnym elementem dotyczącym zabiegu jest wybranie odpowiedniego specjalisty, który będzie miał bogate doświadczenie i referencje. Wybranego specjalistę możemy sprawdzić w internecie, poczytać opinie lub pooglądać metamorfozy, jakich dokonał. Rozmowa ze specjalistą ukaże, czy pacjentka ma do czynienia z lekarzem, który traktuje jej przypadek indywidualnie. Lekarz powinien przedstawić możliwe zagrożenia i opis zabiegu, a pacjentka nie może mieć żadnych wątpliwości przed jego dokonaniem. Przed powiększeniem piersi pacjentkę czeka szereg badań, które mogą wykluczyć dokonanie zabiegu. Każdy zabieg chirurgiczny to jednak spora inwazyjność w ciało i należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Lekarz wykonujący zabieg powinien specjalizować się w tej metodzie i mieć doświadczenie poparte przykładami. Chirurg ustali z pacjentką szczegółowy plan zabiegu, plan leczenia i rehabilitacji pozabiegowej. Lekarz powinien zapewnić pacjentkę o jej bezpieczeństwie podczas dokonywanego zabiegu-nawet w przypadku wystąpienia komplikacji. Dobry specjalista zapyta także o powody podjęcia decyzji o zabiegu oraz nie będzie obiecywał pacjentce ideałów. Lekarz udzieli rzetelnych i wyczerpujących odpowiedzi na każde pytanie.

Wskazania do wykonania zabiegu

Operację powiększania piersi można wykonać tylko w przypadku dojrzałego i w pełni ukształtowanego gruczołu, czyli po ukończeniu przez pacjentkę 18 roku życia. Medycyna estetyczna nie wyznaczyła górnej granicy wieku, w jakim można dokonać zabiegu. Pamiętać jednak należy, że efekt zabiegu zależy od jakości skóry, tkanki podskórnej, czyli po prostu wieku biologicznego pacjentki. Powiększenie piersi można wykonać niezależnie od tego, czy kobieta karmiła już piersią, czy nie. Większość kobiet decyduje się na operację w wieku rozrodczym. Odpowiednio dobrany rozmiar implantu to gwarancja tego, że nawet po ciąży powiększone piersi nie opadną. Operacja powiększenia piersi przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym, dlatego też stan zdrowia pacjentki powinien być na tyle dobry, aby móc to znieczulenie bezpiecznie wykonać. Nie zaleca się wykonywać tego zabiegu u kobiet w ciąży, ponieważ środek znieczulający może uszkodzić płód. Przed dokonaniem zabiegu lekarz zleci podstawowe badania krwi i zapyta o historię medyczną pacjentki. Nie należy ukrywać żadnej choroby lub niepokojących objawów, ponieważ mogą mieć one wpływ na wystąpienie powikłań podczas zabiegu.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.