Chirurgiczne powiększanie biustu

chirurgiczne powiększanie biustu u kobiety

Jednym ze sposobów, który jest najbardziej inwazyjnym sposobem na powiększenie biustu jest chirurgiczna korekta wielkości i kształtu biustu. Powiększanie biustu jest jednym z popularniejszych zabiegów medycyny estetycznej, zaraz obok operacji plastycznej nosa, brzucha, czy też liposukcji.

Najczęstsze powody, dla których kobiety decydują się na powiększanie biustu

Pierwszym z najczęstszych powodów, dla których kobieta decyduje się na powiększenie biustu to chęć poprawy swojego wyglądu. Jak powszechnie wiadomo kobiecy biust jest głównym atrybutem kobiecości oraz seksapilu. W dzisiejszych czasach media propagują, iż kobieta powinna mieć duże jędrne piersi oraz idealną i smukłą sylwetkę. Tym samym coraz więcej kobiet decyduje się na chirurgiczne powiększenie biustu, jak i stosowanie kremów ujędrniających, czy też tabletek, które znacznie podnoszą biust i go powiększają. Każdy sposób, który poprawi wygląd biustu sprawi, że samoocena kobiety znacznie wzrośnie, a tym samym pozwoli w pełni korzystać z własnej urody oraz wdzięku.

Drugim powodem sprawiającym, że kobieta decyduje się na poprawę kształtu swojego biustu jest przebyta ciąża. Jak wiadomo kobiecy biust po przebytej ciąży może ulec deformacji, czyli może ulec znacznemu powiększeniu oraz może również się zmniejszyć. Dlatego też kobiety po przebytej ciąży popadają w kompleksy ze względu na swój wygląd.

Trzeci powód jakie należy wskazać, to znaczna asymetria biustu. Również w tym przypadku wielkość biustu oraz jego symetria ma znaczenie. Żadna kobieta nie czuje się kobieca ani atrakcyjna, gdy jedna pierś jest znacząco większa od drugiej. Należy jednak pamiętać, że niewielka asymetria biustu jest normalna i nie kwalifikuje nas bezpośrednio do zabiegu mającego na celu powiększanie biustu.

Czwarty powód, dla którego kobieta decyduje się na powiększanie biusty to jego rekonstrukcja. Najczęstszym powodem, dla którego wykonuje się rekonstrukcję biustu to przebyta choroba raka piersi. Należy wyróżnić dwa sposoby rekonstrukcji biustu. Pierwszy z nich to tzw. rekonstrukcja pierwotna, która polega na chirurgicznym usunięciu gruczołu piersiowego, w miejsce którego wstawiany jest implant. Drugim sposobem pozwalającym na rekonstrukcję piersi jest rekonstrukcja wtórna, czyli chirurgiczny zabieg usunięcia całkowicie piersi. Przy czym między 1 a 2 miesiącem od momentu wykonania zabiegu przeprowadza się rekonstrukcję piersi.

Piątym i ostatnim powodem, dla którego kobieta decyduje się na chirurgiczny powiększanie biustu jest korekta wady wrodzonej występującej przy zespole Polanda, czyli występujące tzw. piersi bulwiaste lub inne schorzenia z tym związane. Zespół Polanda jest rzadkim zespołem wad wrodzonych, które charakteryzują się jednostronnym niedorozwojem klatki piersiowej oraz deformacją kończyny górnej po tej samej stronie, po której występuje niedorozwój.

Przeciwwskazanie do wykonania chirurgicznego powiększania biustu

Należy pamiętać, że nie każda kobieta może poddać się metodzie chirurgicznej powiększania biustu. W śród takich przeciwwskazań należy wyróżnić: infekcje, niewydolność krążeniowo – oddechową, schorzenia wątroby, zaburzenia infekcji nerek, choroby układowe, zaburzenia krzepnięcia krwi, jak i wszelkie stany związane z nadmiernym odchudzeniem i stosowaniem restrykcyjnej diety. Przyczyną uniemożliwiającą wykonanie zabiegu chirurgicznego są również blizny, które to nie pozwalają na wykonanie zabiegu oraz które to powodują spadek elastyczności skóry.

Chirurgiczne powiększanie biustu – rodzaje implantów

Na początek należy wyróżnić dwa najczęściej wykorzystywanie implanty stosowane podczas chirurgicznego sposobu powiększania biustu.

Pierwszy implant jaki należy wyróżnić to implant, który wypełniony jest żelem silikonowym. Jest to najczęściej stosowany implant podczas zabiegu chirurgicznego powiększania biustu. Najnowsze implanty pozwalające na powiększanie biustu wykonane są ze substancji, które pozwalają zachować naturalność oraz są bardzo wytrzymałe, dzięki czemu bardzo rzadko dochodzi do pęknięcia implantu i wydostania się na zewnątrz zawartości żelu silikonowego. Największymi wadami tych implantów jest nieprzepuszczalność dla promieni rentgenowskich oraz to, że ludzki organizm nie wchłania silikonu użytego w implancie.

Drugi implant charakteryzuje się tym, że jest on wypełniony solą fizjologiczną. Jest to rodzaj implantu, który jest rzadko stosowany podczas chirurgicznego powiększania biustu. Zaletą niniejszego implantu jest to, że przepuszcza on promienie rentgenowskie, a substancja (sól fizjologiczna), którą wypełniony jest implant jest w pełni przyswajalna dla organizmu w razie pęknięcia implantu. Ponadto dodatkową zaletą niniejszego implantu jest jego porowata struktura, dzięki której implant pozostaje cały czas na swoim miejscu. Jednakże po mimo tak licznych zalet implant ten posiada również wadę. Wada ta polega na tym, iż implanty wydają się być mniej naturalne w dotyku oraz istnieje również możliwość, że implant ten straci pewną objętość w okresie kilku lat.

Inne metody powiększania biustu

Powiększanie biustu może również odbyć się za pomocą innych metod niż za pomocą wszczepienia implantów. Do metod tych należy zaliczyć powiększanie biustu za pomocą własnego tłuszczu, kwasu hialuronowego oraz spreparowanego żelu.

Źródło zdjęć: Instagram – zdjęcia dodawane losowo za pośrednictwem Instagram Gallery

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.