Bezoperacyjne powiększanie piersi: kwas hialuronowy

Powiększanie piersi to jeden z częściej wybieranych przez kobiety zabiegów medycyny estetycznej. Mimo kontrowersji, jakie wokół niego narastają, cieszy się dużą popularnością i pojawiają się nowe metody. Część kobiet nie chce powiększać piersi, a jedynie je wymodelować lub wyrównać różnicę między nimi. Oprócz operacji wszczepienia silikonowych implantów coraz częściej wybierane są metody niechirurgiczne.


Popularność metody powiększania biustu

W USA zabieg powiększania piersi jest popularny od wielu lat, natomiast w Polsce jego popularność dopiero wzrasta. Przyczyną popularności jest na pewno wpływ przemysłu modowego i mediów oraz propagowanych przez nie wzorów urody i trendów. Warto zwrócić uwagę, że coraz więcej osób stać na taki zabieg. Wiadome jest, że operacja wszczepienia implantów to bardzo inwazyjny zabieg, który przeprowadzany jest pod pełną narkozą i powoduje stworzenie dość sporej blizny. Trendy w powiększaniu piersi ulegają zmianie i pojawiają się pomysły nieinwazyjnego ich powiększania.

Naturalne powiększanie piersi

W pełni naturalne powiększenie piersi następuje tylko w okresie ciąży i karmienia piersią. Powiększenie piersi może nastąpić także na skutek zażywania tabletek hormonalnych jako efekt ich stosowania, jednak w tym przypadku znika po jakimś czasie. Kilka lat temu powiększanie piersi było możliwe tylko z użyciem skalpela. Wiele kobiet wybiera mniej inwazyjne metody, które polegają na wstrzyknięciu bardziej naturalnych substancji. Naturalne metody powodują skrócenie okresu rekonwalescencji i umożliwiają powrót do codziennych aktywności już po 24 godzinach. Każdy zabieg powinien być przeprowadzony przez odpowiednio dobranego specjalistę. Dla każdej pacjentki metoda powinna być wybrana indywidualnie.

Powiększanie piersi kwasem hialuronowym

Bardzo pozytywne opinie pacjentów ma metoda powiększania biustu kwasem hialuronowym. Kwas to związek chemiczny, który naturalnie występuje w ciele człowieka. Kwas hialuronowy w organizmie odpowiada za wiązanie wody, jest zatem popularną substancją dodawaną do kremów nawilżających. W zabiegu powiększania piersi stosuje się go jako wypełnienie w postaci żelu, który wstrzykiwany jest w piersi. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego pozwala powiększyć piersi od 1 do 2 rozmiarów oraz je podnieść, zmienić kształt i ujędrnić. Efekt zabiegu utrzymuje się od 16 do 30 miesięcy, a skutki zabiegu są w pełni odwracalne. Lekarze polecają go zwłaszcza kobietom planującym karmić piersią. Kwas hialuronowy uznany jest za dość bezpieczną metodę powiększenia biustu, która wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym. Zabieg nie pozostawia blizn, ponieważ w piersi wykonuje się tylko kilkumilimetrowe nacięcie.

Przebieg zabiegu powiększania piersi

Podczas konsultacji lekarz zleca badania krwi, USG i czasem wykonuje mammografię. Pierwszy etap zabiegu to wykonanie znieczulenia miejscowego. Na każdej z piersi wykonuje się po kilka małych (około 2-3 milimetry) nacięć, przez które wprowadza się kwas hialuronowy. Do każdej piersi wprowadza się około 100 do 150 ml kwasu. Po wstrzyknięciu odpowiedniej ilości kwasu należy wymasować piersi, aby nadać im pożądany kształt. Zabieg wykonywany tą metodą nie wymaga pobytu w szpitalu lub długiej rekonwalescencji. Kilka dni po zabiegu zaleca się nosić delikatną bieliznę oraz opatrunek. Specjaliści podkreślają także, że przez około 2 tygodnie warto unikać leżenia na klatce piersiowej i wysokich temperatur (opalanie, sauna).

Powiększanie piersi tłuszczem

Jest to bezoperacyjna metoda powiększenia piersi i przebiega w kilku etapach. Wypełniaczem wykorzystywanym do zabiegu jest tłuszcz pobrany od tej samej pacjentki. Strefą dawczą są zazwyczaj uda, biodra, brzuch, pośladki. Przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i pozwala podnieść piersi i zmienić ich kształt. Zabieg polega na wykonaniu klasycznej liposukcji oraz odizolowaniu komórek tłuszczowych. Odpowiednio przygotowany materiał trafia do strzykawek, a następnie wstrzykiwany jest do piersi. Ryzyko odrzucenia przeszczepu jest bardzo małe, ponieważ materiał pochodzi od tej samej osoby. Zabieg zależnie od oczekiwań można powtórzyć co pół roku. Metoda pozwoli uzyskać bardzo naturalnie wyglądające piersi. Efekt jest tak naturalny, że ciężko go odróżnić od piersi bez interwencji specjalisty. Gwarantuje on trwałe efekty, ponieważ tłuszcz z upływem czasu nie powinien znikać z miejsca biorczego. Rekonwalescencja wygląda podobnie jak w przypadku zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego, jednak koszty są zdecydowanie wyższe.
Współczesna medycyna estetyczna dba o potrzeby każdej kobiety. Dzięki dostępności mało inwazyjnych metod z zabiegu skorzystać może więcej kobiet.

5/5 - (1 vote)

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.